بیرون رفتن میزبان برنامه فروردین سجاد مردانی

بیرون رفتن: میزبان برنامه فروردین سجاد مردانی برنامه خندوانه

گت بلاگز اخبار فرهنگی و هنری تقاضای مخاطبان جهت لباس‌های شهرزاد

طراح لباس‌ سریال شهرزاد گفت که بارها اتفاق افتاده که مخاطبان شهرزاد با من تماس گرفته‌ و گفته‌اند مشابه لباس‌هایی که در سریال است را جهت فروش هم دارید؟

تقاضای مخاطبان جهت لباس‌های شهرزاد

تقاضای مخاطبان جهت لباس های شهرزاد

عبارات مهم : سریال

طراح لباس سریال شهرزاد گفت که بارها اتفاق افتاده که مخاطبان شهرزاد با من تماس گرفته و گفته اند مشابه لباس هایی که در سریال است را جهت فروش هم دارید؟

به گزارش صبا، ژاله زکی زاده راجع به طراحی لباس های سریال «شهرزاد» گفت: طراحی لباس ها را خودم انجام می دهم و چهار دستیار دارم که دو نفر آقا و دو نفر زن هستند. دو نفر هم در بخش خیاطی مشغول به کار هستند. گاهی اوقات به سریال بازیگر اضافه می شود و طبیعتا ما پیش زمینه ای جهت لباس بازیگری که می خواهد به سریال اضافه شود نداریم. به همین علت تیم خیاطی مجبور می شوند شب تا صبح کار کنند تا بتوانند لباس ها را آماده کنند. حتی یک شب مجبور شدیم چهار دست لباس را هم آماده کنیم و چون مردم به این سریال علاقه نشان می دهند بنابراین خستگی کار را احساس نمی کنیم.

تقاضای مخاطبان جهت لباس‌های شهرزاد

وی ادامه داد: لباس ها بر اساس پژوهش مستندات تاریخی طراحی شده است است ولی ما، کمی فراتر از تاریخ کشور عزیزمان ایران حرکت کردیم. لباس هایی که در سریال شهرزاد می بینید، لباس هایی هستند که در آن وقت در اروپا مد بوده است ولی چون مردم در آن دوره قدرت خرید چنین لباس هایی را در کشور عزیزمان ایران نداشته اند، تنها کسانی که می توانستند این لباس ها را بخرند از آن استفاده می کردند. طراحی این لباس ها خارج از واقعیت نیست و مربوط به همان سال هاست.

این طراح لباس راجع به مقایسه طراحی لباس سریال شهرزاد با فیلم ها و سریال های تاریخی دیگر بیان کرد: سریال هایی مثل «کیف انگلیسی»، «معمای شاه»، «در چشم باد» و سریال های بسیار دیگری که در این دوره از تاریخ روایت شده است اند از رسانه ملی پخش شدند که هر کدام از این سریال ها بنا به نظر طراح لباس سریال سبک مخصوص به خودشان را دارند ولی چون «شهرزاد» در شبکه خانگی در حال تولید است بنابراین محدودیت های رسانه ملی را ندارد جهت همین نمی توان قیاس مناسبی در این باره انجام داد.

طراح لباس‌ سریال شهرزاد گفت که بارها اتفاق افتاده که مخاطبان شهرزاد با من تماس گرفته‌ و گفته‌اند مشابه لباس‌هایی که در سریال است را جهت فروش هم دارید؟

با توجه به بازخورد مخاطبان، فکر می کنم استفاده از رنگ بندی های متنوع در لباس های سریال شهرزاد مورد پسند عموم واقع شده است است.

زکی زاده راجع به اینکه تا چه اندازه جهت طراحی لباس در این سریال آزادی عمل داشته هست، اظهار کرد: چون آقای فتحی، خودش فرد با سوادی هست، دست من را جهت این کار باز گذاشته بود و به من کمک کرد. البته در فصل اول سریال کمی وقت برد تا او جهت این کار به من اعتماد کند ولی بعد از آن دستم جهت طراحی باز بود.

او همچنین اضافه کرد: چون کار گروهی هست، حتی از نظرات بازیگران هم استفاده کرده ام ولی در بسیاری از موارد بازیگران من را تایید و تشویق می کردند. در بسیاری از مواقع پیش می آمد که زن علیدوستی به من می گفت،« زکی زاده دوباره چه سورپرایزی برایمان داری؟» زمانی هم که نظر زن ایزدیار یا آقای شهاب حسینی را راجع به لباس ها جویا شدم، اظهار می کردند که لباس ها را دوست دارند. تقریبا بازیگران، لباس ها را در زیاد مواقع می پسندید و اگر هم لباسی را دوست نداشتند به علت آنکه نسبت کارهای خوب به کارهای ضعیف زیاد بود، می پذیرفتند و از بعضی موارد چشم پوشی می کردند.

تقاضای مخاطبان جهت لباس‌های شهرزاد

این طراح لباس با بیان اینکه لباس عروس شهرزاد را خیلی دوست دارد، گفت: شکوفه های سربند این لباس را با علاقه درست کردم به همین علت نسبت به آن احساس خیلی خوبی دارم.

زکی زاده راجع به بازخوردهایی که از مخاطبان جهت لباس های این سریال گرفته هست، بیان کرد: بیشتر، کامنت هایی که مردم می گذارند را می خوانم. مخاطبی نوشته بود «اگر می خواهید از فروش این سریال زیاد پول دربیاورید لباس های شهرزاد به خاص فصل اول را با برند خودش به تولید انبوده برسانید».

طراح لباس‌ سریال شهرزاد گفت که بارها اتفاق افتاده که مخاطبان شهرزاد با من تماس گرفته‌ و گفته‌اند مشابه لباس‌هایی که در سریال است را جهت فروش هم دارید؟

ژاله زکی زاده حدود ۲۰ سال است در حوزه طراحی لباس فعالیت می کند و طراح لباس سریال های «یوسف پیامبر» و «شوق پرواز» بوده است . او همچنین طراح لباس سریال «امام حسین(ع)» را برعهده داشته که این سریال پخش نشد. زکی زاده دستیار طراح لباس مجموعه تلویزیونی «روشن تر از خاموشی» نیز بوده و در این مجموعه از نقاشی ها و طرح های دوره صفویه روی دیوار کاخ ها جهت طراحی لباس الگو برداری می کرده است.

واژه های کلیدی: سریال | طراحی | استفاده | بازیگران | رسانه ملی | نظرات بازیگران | اخبار فرهنگی و هنری

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : getblogs