بیرون رفتن میزبان برنامه فروردین سجاد مردانی

بیرون رفتن: میزبان برنامه فروردین سجاد مردانی برنامه خندوانه

گت بلاگز اخبار سیاسی و اجتماعی از پرسشها مردم مطلعیم/ به آینده‌ای به مراتب بهتر از امروز جهت کشور عزیزمان ای

رهبر انقلاب اسلامی گفتند: از پرسشها معیشتی و دیگر پرسشها مردم اطلاع داریم ولی معتقدیم هیچ مسئله حل نشدنی در کشور وجود ندارد که ان‌شاءالله در چند روز آینده در ای

از پرسشها مردم مطلعیم/ به آینده‌ای به مراتب بهتر از امروز جهت کشور عزیزمان ای

رهبر انقلاب : از پرسشها مردم مطلعیم/ به آینده ای به مراتب بهتر از امروز جهت کشور عزیزمان ایران معتقدم

عبارات مهم : اسلامی

رهبر انقلاب اسلامی گفتند: از پرسشها معیشتی و دیگر پرسشها مردم اطلاع داریم ولی معتقدیم هیچ مسئله حل نشدنی در کشور وجود ندارد که ان شاءالله در چند روز آینده در این زمینه ها با مردم صحبت خواهم کرد.

به گزارش ایسنا، حضرت آیت الله خامنه ای رهبر معظم انقلاب اسلامی صبحگاه امروز (پنج شنبه) در دیدار مدیر و اعضای مجلس خبرگان، معیّت و همراهی پروردگار را وعده ای قطعی، اطمینان بخش و نشاط آفرین جهت جبهه حق خواندند و با اشاره به آینده روشن کشور عزیزمان ایران عزیز تأکید کردند: شرط تحقق این وعده مسلم الهی، ادای وظایف علما، مسئولان نظام و دستگاههای آموزشی و تبلیغاتی در تربیت ایمانی جامعه و پایبندی عملی آنها به تقوا، پرهیز از اشرافی گری و کار و تلاش و پایداری است.

ایشان با یادآوری حساسیت سیاسی بسیار اوج و جایگاه فوق العاده مجلس خبرگان افزودند: این مجلس در عین حال، جنبه علمایی برجسته ای دارد و در واقع مظهر زنده آمیختگی دین و سیاست است.

از پرسشها مردم مطلعیم/ به آینده‌ای به مراتب بهتر از امروز جهت کشور عزیزمان ای

حضرت آیت الله خامنه ای با اشاره به مبارزه سخت و جنگ سخت سیاسی، اقتصادی، اجتماعی، فرهنگی و امنیتی کشور عزیزمان ایران با هجوم همه جانبه دشمن های گفتند البته کسانی به این وضع معترضند و فکر می کنند جمهوری اسلامی این جنگ را شروع کرده هست، ولی این تصور، نوعی غفلت است آیا که نفس وجود جمهوری اسلامی و حکومت دینی، و آرمانها و اهداف نظام اسلامی از جمله توحید، عدالت اجتماعی، مبارزه با ظلم و حمایت از مظلوم، دشمن های دین را به جنگ و هجوم می کشاند همچنانکه به استناد آیات مکرر قرآن، جبهه حق در تمام طول تاریخ همواره در معرض تهاجم جبهه باطل بوده است.

رهبر انقلاب توصیه مهم در رویارویی مستمر حق و باطل راوعده حتمی پروردگار مبنی بر پیروزی جبهه حق خواندند و افزودند: تحقق این وعده البته مشروط به پایبندی اهل ایمان به شروطی نظیر نیت صادق، صبر، بصیرت، همت و پایداری است که با رعایت این شروط، تحقق این وعده، جزو سنتهای قطعی و تجدیدناپذیر الهی است.

رهبر انقلاب اسلامی گفتند: از پرسشها معیشتی و دیگر پرسشها مردم اطلاع داریم ولی معتقدیم هیچ مسئله حل نشدنی در کشور وجود ندارد که ان‌شاءالله در چند روز آینده در ای

ایشان تعابیر مکرر و متفاوت قرآن مجید مبنی بر معیت و همراهی و حمایت پروردگار از جبهه حق را بسیار مهم، عمیقاً آرامش بخش و از امیدبخش ترین آیات برشمردند و افزودند: پیامبران و اولیاء الهی با ایمان به وعده الهی و پایبندی به شروط تحقق آن، این وعده را در مقاطع متفاوت تاریخ به واقعیت تبدیل کردند، همچنانکه در پیروزی انقلاب اسلامی و دفاع مقدس نیز ما شاهد این معیت و حمایت خداوند بودیم.

حضرت آیت الله خامنه ای، ایمان، تقوا، صبر و احسان را از جمله شروط همراهی و پشتیبانی قادر متعال خواندند و تأکید کردند: مسئولان، علما، کسانی که سخنانشان در منبرها و تریبونهای دیگر شنونده دارد و دستگاههای عظیمی همچون آموزش و پرورش، آموزش عالی و به خاص صدا و سیما باید با برنامه ریزی و تمرکز لازم، به وظایف خود در تحقق شروط وعده همراهی پروردگار یعنی «تربیت ایمانی، تقوایی و احسانی» جامعه عمل کنند.

ایشان، ایستادگی و توفیقات کشور در مقابله با هجوم جبهه عظیم سیاسی، مالی، نظامی، امنیتی و فرهنگی امریکا و صهیونیزم را ناشی از برکت وجود ایمان و پرهیزگاری در قشر عظیمی از مردم و جوانان دانستند و افزودند: فداکاریهای مردم، رویش های تازه و امثال حججی ها، تا حد زیادی عنایت و حمایت پروردگار را جلب کرده است که جهت توسعه دایره ی رحمت و پشتیبانی خداوند، باید تربیت ایمانی جامعه را ارتقا داد.

از پرسشها مردم مطلعیم/ به آینده‌ای به مراتب بهتر از امروز جهت کشور عزیزمان ای

رهبر انقلاب اسلامی در عین حال، «عمل» مسئولان و علما از جمله نمایندگان مجلس خبرگان را دارای تأثیری زیاد از تبلیغ زبانی برشمردند و خاطرنشان کردند: پرهیز از دنیاپرستی و اشرافی گری و کار و تلاش سخت مسئولان و علما، حتی اگر جلوی چشم مردم نباشد، موجب جلب رحمت الهی و تأثیرگذاری زیاد در مردم می شود و مردم نیز هنگامی که در حرف و عمل ما تناقض نبینند ایمانشان نیرومند تر خواهد شد و با اطمینان زیاد در صراط مستقیم حرکت خواهند کرد.

ایشان عامل بودن و هدایت عملی مردم را از علل موفقیت معجزه آسای امام خمینی(ره) برشمردند و تأکید کردند: تحقق این نکات موجب معیت و همراهی خداوند کریم خواهد شد و هنگامی که از معیت پروردگار برخوردار شدیم با قدرتهای زورگو نیز شجاعانه و در عین حال هوشمندانه و کارآمد برخورد خواهیم کرد.

رهبر انقلاب اسلامی گفتند: از پرسشها معیشتی و دیگر پرسشها مردم اطلاع داریم ولی معتقدیم هیچ مسئله حل نشدنی در کشور وجود ندارد که ان‌شاءالله در چند روز آینده در ای

حضرت آیت الله خامنه ای با ابراز خرسندیِ مبتنی بر اطلاعات دقیق از حضور رویش های تازه و نسل جوان و امیدبخش در همه عرصه ها افزودند: مجموعه عظیمی از جوانان مؤمن و فعال که امام و دفاع مقدس را هم ندیده اند با استحکام و اعتقاد عمیق اهداف انقلاب را پیگیری می کنند.

ایشان افزودند: یک حرکت جوانانه و پرتلاش و پرنشاط در کشور وجود دارد که اعتقاد بنده به آینده ای به مراتب بهتر از امروز را جهت ایران، مستحکم تر از هر لحظه کرده است.

از پرسشها مردم مطلعیم/ به آینده‌ای به مراتب بهتر از امروز جهت کشور عزیزمان ای

حضرت آیت الله خامنه ای افزودند: البته از پرسشها معیشتی و دیگر پرسشها مردم اطلاع داریم ولی معتقدیم هیچ مسئله حل نشدنی در کشور وجود ندارد که ان شاءالله در چند روز آینده در این زمینه ها با مردم صحبت خواهم کرد.

رهبر انقلاب اسلامی همچنین با تقدیر از گزارش مدیر و نایب مدیر مجلس خبرگان، از تشکیل هیئت اندیشه ورز در جلسه اخیر خبرگان ابراز خرسندی کردند.

ایشان با گرامی داشت یاد آیت الله شاه آبادی نماینده مردم پایتخت کشور عزیزمان ایران در مجلس خبرگان که اخیراً دار فانی را وداع گفت، جهت آن عالم جلیل القدر علوّ درجات را مسئلت کردند.

حضرت آیت الله خامنه ای همچنین با اشاره به نزدیک شدن ماه پرفیض رجب، این ماه را فرصتی جهت تضرع، توسل و نزدیکی به پروردگار برشمردند.

پیش از سخنان رهبر انقلاب اسلامی، آیت الله جنتی مدیر مجلس خبرگان در گزارشی از فعالیت های این مجلس، با اشاره به تشکیل هیئت اندیشه ورز، گفت: هیئت اندیشه ورز مجلس خبرگان با نشانه رصد و دیده بانی پیشرفت ها و پرسشها و ارزیابی کلان حرکت انقلاب اسلامی و نیز با نشانه گفتمان سازی و تبیین اهداف، ایجاد شده است است.

همچنین آیت الله هاشمی شاهرودی نایب مدیر مجلس خبرگان در گزارشی از اجلاسیه مجلس خبرگان، گفت: در این اجلاس، پرسشها فرهنگی و پرسشها معیشتی مردم از مهمترین محورهای نطق های اعضای مجلس خبرگان بود.

واژه های کلیدی: اسلامی | همراهی | انقلاب | مجلس خبرگان | آیت الله خامنه ای | اخبار سیاسی و اجتماعی

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : getblogs